Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

FİNANS SEKTÖRÜ İLE 3. İSTİŞARE TOPLANTISI

Elazığ TSO tarafından organize edilen Finans Sektörü İstişare toplantısının üçüncüsü Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar başkanlığında Elazığ’da faaliyette bulunan finans sektörü temsilcileri ve Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile Elazığ TSO Meclis Salonunda yapıldı. 

 

 

Zorlu Süreçte Herkes Elini Taşın Altına Koymalı…

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, ülkemizin ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Ülkemizin bu zor günleri birlik ve beraberlik ile aşacağından şüphemiz yoktur. Ancak, bu zorlu sürecin etkilerinin işyeri kapanması ve işten çıkarmalara kadar büyümemesi için tüm kesimlerin sorumluluk ve risk alması büyük önem taşıyor. Bir tarafın kendini garantiye alarak tüm yükü karşıya yüklemesinin doğru olmadığını düşünmekteyiz.

Üyelerimizden bankacılık sektörüyle ilgili olarak eleştiriler gelmekte ve bizden çözüm talebinde bulunmaktadırlar. İlimizde ikinci hatta üçüncü kuşak iş dünyasının içinde bulunan büyüklerimiz var. Bu üyelerimizin çeklerinin, senetlerinin yazılması borçlarının temerrüde düşmesi ve ticari itibarlarının zarar görmesi bizlerin arzu etmediği bir durum olmakla birlikte il ekonomisini de olumsuz yönde etkileyecek bir süreçtir.

Temmuz ayından başlamak üzere finans sektörü temsilcilerimizle bu üçüncü istişare toplantımızı yapmaktayız. Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu çatı altında olan herkesi aynı takımın oyuncuları olarak görmekteyiz. Bankalarda nihayetinde bizim üyemiz olup, onlar da birer ticari işletmedir. Elbette hiçbir şart ve koşulsuz olarak her talebin karşılanması mümkün değil. Zaten böyle bir beklentimiz de söz konu olmayıp, küçük bir destek ile ayakta kalabileceği görülen işletmeleri yalnız bırakılmamasını istiyoruz. Belli bir ticari geçmişe sahip olan, kamuda hak edişi bulunan, yada gayrimenkul sorunu olmayan işletmelerin bu dönemde sahiplenilmesi gerektiğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Eximbank Desteklerini Kullandırma Noktasında Daha Aktif Olalım…

Meclis Başkanı Yaşar, ihracatçı firmalar ile ihracat potansiyeli olan işletmelere yönelik olarak özellikle Türk Eximbank’ın ihracat kredilerinin kullandırılması için finans sektörü temsilcilerinin yoğun bir gayret göstermesini beklediklerini ifade etti. Yaşar, Türk Eximbank Elazığ Şubesinin kurulması noktasında girişimlerin devam ettiğini ifade ederek, “Bugünkü istişare toplantımızın bir diğer önemli konusu da bu husustur. 05 Kasım 2018 Pazartesi günü Türk Eximbank Genel Müdürü ile Odamızda bir toplantı gerçekleştirilecektir. Bu toplantıya ilimizdeki tüm finans sektörü temsilcilerimizde davetli olup, Türk Eximbank’ın ilimize en yüksek oranda katkı sağlaması için beklentilerimizi çok iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bu noktada sizlerin görüş ve önerileri büyük önem taşıyor. Şahsım ve Odamız adına katılımınız ve değerli görüşleriniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya katılan Banka ve Finans sektör temsilcileri güncel ekonomik gelişmeler ve Türk Eximbank destekleriyle ilgili düşüncelerini ve beklentilerini ifade ederek, Elazığ TSO’ya sağlamış olduğu birliktelik ve iletişim nedeniyle teşekkür ettiler.

 

 

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 151 defa okundu.
Ekleme Tarihi :2.11.2018 08:46:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.