Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 72 ilden 485 kurum ve firmanın katılımı ile açıldı. Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl standı katılımcıların yoğun ilgisini görüyor…

 Fuar Açılışı Hisarcıklıoğlu ve Protokol Tarafından Yapıldı…

Antalya Expo Center'daki fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Belediye Başkanı Menderes Türkmen, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, aralarında Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan’ında bulunduğu çok sayıda Oda-Borsa Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, 485 kurum ve firmanın temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, YÖREX'te 81 milyonun sahip olduğu zenginliklerin, her ilin, ilçenin yöresel lezzetlerinin ve coğrafi işaretli ürünlerin sergilendiğini söyledi.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli standını ziyaret eden Hisarcılıoğlu ve beraberindeki heyete TRB1 illerini oluşturan bölgesinin yöresel ürünleri hediye edilerek bilgilendirmeler yapıldı.

 

Arslan: İlimiz ve Bölgemiz Adına Önemli Bir Deneyim Yaşıyoruz…

Fuara Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte katılan ve fuarda yer alan tüm stantları ziyaret ederek ürünler hakkında bilgiler alan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, fuarın gastronomi kültürü ve yerel ürünlerin ekonomiye kazandırılması anlamında önemli bir fırsat olduğunu ifade etti. Arslan değerlendirmesinde, “Ülkemiz genelinden 500’e yakın kurum ve firmanın yer aldığı bu fuar bizim açımızdan çok büyük bir önem taşıyor. Çünkü Oda olarak öncelikli hedeflerimizden biri, çok zengin olan yöresel ürünler ve gastronomi alanında ilimizi bir marka haline getirmek istiyoruz. Bu hedefimize ulaşma noktasında ülkemizde yöresel ürünlerin hangi aşamada olduğu, nasıl paketlendiği, nasıl sunum yapıldığı ve hangi belgeleri aldığını bilmemiz çok önemli. Bu nedenli biz hem fuara katılımcı olarak yöremiz ürünlerini tanıtmak hem de ülkemiz zenginlikleri hakkında daha detay bilgi toplamak üzere buradayız. Fuar bu anlamda bizim için çok yararlı geçiyor. Gerek Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve gerekse Kurumumuz Müdürlük seviyesinde bu fuarda çalışmalarını yapıyorlar. İnşallah ilimiz için güzel neticelere vesile olacak sonuçlar elde edeceğiz. Fırat Kalkınma Ajansımız Genel Sekreteri ve çalışanlarını da kutluyorum. Çok güzel bir hazırlık yaparak TRB1 illerini oluşturan 4 ilimizin neredeyse önemli tüm zenginliklerini buraya taşımışlar. Ayrıca yöremizden gelen firmalarımızı da tebrik ediyorum. İlimiz ve bölgemiz adına çok değerli bir hizmete vesile olmuşlardır” dedi.

 

Oda Başkanlarıyla İstişare Toplantısı…

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, YÖREKS Fuarının açılışının ardından akşam saatlerinde Antalya TSO Toplantı Salonunda TOBB Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Oda-Borsa Başkanlarıyla bir araya geldi. Çok yoğun olan katılımda Hisarcıklıoğlu iş dünyasının talep ve beklentileriyle ilgili olarak hükümet nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, başkanlardan gelen talepleri dinleyerek yeni bir çalışma yapacaklarının altını çizdi. Toplantıya Elazığ TSO heyeti de iştirak etti.

                                      

Bu haber 191 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.10.2018 09:58:03
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.