Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 YAŞAR’DAN GENÇLERE ALTIN DEĞERİNDE TAVSİYELER      

Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar İş-Kur ve SMM Tekstil arasında yapılan işbirliği ile düzenlenen “İş başı eğitim programı” kapsamında verilen eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlerin sertifika takdim törenine katıldı. Sertifika takdim töreni öncesinde değerlendirmelerde bulunan Başkan Yaşar  kursiyerlere iş hayatı ile ilgili  önemli tavsiyelerde bulundu.  SMM Tekstil’de düzenlenen programa İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, FKA Genel Sekreteri A.Vahap Yoğunlu, OSB Yöneticileri, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mithat Ulaş ile SMM Yöneticileri katıldı.

 

“SMM TEKSTİL ELAZIĞ’DA BİRİNCİ YILINDA ÖNELİ İSTİHDAM SAĞLADI”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası  Meclis Başkanı Ahmet Yaşar SMM Tekstil’de düzenlenen  sertifika takdim törenine katıldı. Sertifika takdim töreninin ardından SMM Tekstil’in Elazığ’da birinci yıl dönümünü doldurması dolayısıyla düzenlediği pasta kesim törenine de katılan Başkan Yaşar, SMM Tekstil yetkililerinden fabrika ile ilgili bilgiler aldı.  Sertifika takdim töreni öncesinde  kursiyerlere hitap eden Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, “Eğitim programlarınızı başarıyla tamamlamış olmanız dolayısıyla hepinizi tebrik ediyorum. Bizler hem bir işveren olarak hem de Elazığ TSO’da ki görevimiz dolayısıyla iş hayatında çok ciddi manada tecrübelerimiz bulunuyor.  Bu tecrübelerimize dayanarak sizlere birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.

Öncelikle helal rızık hepimizin amacı olmalıdır. Rızkımızı kazanırken de işini en iyi yapan insanlar olmamız gerekmektedir. Bunun içinde özveri ve samimiyet içinde olmamız gerekiyor. Özveri ve samimiyeti işlerine yansıtan insanların elde ettiği başarıları çok iyi biliyoruz. Banka şubesinde güvenlik görevlisi olarak işe başlayıp banka müdürlüğüne kadar yükselen onlarca insan tanıyorum. Aynı şekilde  bankada müdür olarak işe başlayıp  işine ve şirketine olan özverisi ve samimiyeti doğru işlemediği için  bulunduğu konumu kaybeden onlarca insanın da olduğunu biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“BU DURUMDAN ÇIKMAMIZIN TEK YOLU ÇOK ÇALIŞMAKTIR”

Kursiyerlere hedeflerinin olması yönünde tavsiyelerde bulunan Yaşar, “ Şuanda işin başındasınız. Bu noktadan sonra hepinizin hedefleri olması lazım. Çalışmış olduğunuz şirketlerdeki pozisyonlar sizler için oluşturulmuş makamlardır. Bu pozisyonları hedeflemeniz lazım. İşlerinizi en iyi yapma düsturuyla hareket ederek yaparsanız; hem sizler için, hem şirketiniz için hem de ülkemiz için çok güzel gelişmeler yaşanacaktır. 

Bildiğiniz üzere ülkemiz şu sıralar zor günlerden geçiyor. Bu durumun bir sonucu olarak hep bir yerlerden yardımlar bekliyoruz. Bu durumdan çıkmamızın tek yolu çok çalışmaktır. İşimizi en iyi şekilde yaparsak ülkemiz yaşadığı bu durumdan çok rahat bir şekilde çıkacaktır. Çok  çalışmamız gerekiyor. Ama bu çalışmayı devletten, siyasilerden ya da yurt dışından beklersek,  gelen paralar, borç para olarak gelir faizi ile birlikte gider.  Bir şeyler üreterek elde ettiğimiz para ise bizim olmaktadır.  Biz Elazığ’da böylesine üreten bir tabloyu özlemiştik. SMM Yönetim Kurulu ve Yöneticileri öncülüğü ile ilimizde tekstil sektörü de hız kazanmaya başladı. Kendisinden Allah razı olsun.  Bu duygu ve düşüncelerle sizleri bir kez daha tebrik ediyor hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 289 defa okundu.
Ekleme Tarihi :18.10.2018 15:52:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.