Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

Enflasyonla Mücadele Kampanyası Başlatan Elazığ TSO Başkanı Arslan:

“ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ” 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan düzenlediği basın toplantısı ile TOBB tarafından Türkiye genelinde başlatılan ‘Enflasyonla Mücadele’ kampanyasının Elazığ ayağına start verdi. Arslan Ülkemizin ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti toplumun tüm katmanlarıyla büyük bir ülkedir. İçinden geçmekte olduğumuz bu süreci el birliği ile aşacağız” dedi.

 

Elazığ Esnafı ve Üreticileri Kampanyaya Tam Destek Verecektir…

Enflasyonla mücadele kampanyası için Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte basını karşısına geçen Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “Kampanyanın sosyal medyada yayınlanması ile birlikte çok sayıda üyemiz bizleri arayarak kampanyaya katılmaya hazır olduklarını ifade etmişlerdir. Elazığ esnafı ve üreticisi tüm halkımızla birlikte bu kampanyayı sahiplenecek ve Ülke genelinde örnek olacaklardır” dedi.

Enflasyonla Mücadele Milli Seferberliktir…

Başkan Arslan yaptığı açıklamada, “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. 

Biz de, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Elazığ olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 156 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.10.2018 16:06:25
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.