Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

KOBİ’LERE  İHRACAT KAPISINI AÇAN PROJE

İhracatımızın arttırılması için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile  KOSGEB arasında işbirliği yapıldı.  Yapılan işbirliği ile KOBİ’ler yurt dışı iş gezilerine katılma fırsatı yakaladı. Elazığ TSO tarafından ilimiz işletmelerinin protokolden yararlanması için iş dünyasının talepleri toplanmaya başlandı…

KOBİ’LER İŞ GEZİLERİNDE DESTEK ALACAKLAR

İhracatımızın artırılması hedefiyle KOSGEB’le işbirliği yapan TOBB, KOBİ’lerin yurt dışı iş gezilerinde önemli bir paydaş haline geliyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB); KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

 

ARSLAN: İŞLETMELERİMİZ BU ÖNEMLİ İMKANDAN YARARLANSIN

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, protokolle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu işbirliği ile birlikte, KOBİ’lerimizin kendi sektörleri  ile ilgili ürün gelişmelerini, yeni teknikleri ve teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal- ihraç ürün analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuştur; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir. KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde İlimizdeki KOBİ’lerimiz; Odamız kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır. 2018 yılı için önümüzdeki takvim doğrultusunda katılabilinecek sektörel fuarlar takvimi Odamız Web sitesinde yayınlanmış olup, ayrıca üyelerimizin hangi fuarlara katılmak istedikleriyle ilgili bir anket çalışması da hazırlanmıştır. Üyelerimizden gelen talepler değerlendirilerek, Odamız tarafından çalışmalara başlanılacaktır” ifadelerinde bulundu. 

Ankete aşağıdaki bağlantıdan erişilebilinir;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfR2GSiNYX5XmdO03eAiveIaZ88xS2H70r865CAnvTPNMTDlw/viewform

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1085 defa okundu.
Ekleme Tarihi :1.10.2018 11:58:48
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.