Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

BAŞKAN ARSLAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARIYLA BİRARAYA GELDİ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ( Elazığ TSO)  Başkanı  Asilhan Arslan ile Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleriyle  Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. Elazığ TSO Heyetine  yoğun bir ilgi gösteren Sanayi Sitesi esnafları  yaşamış oldukları sorunlar ve çözüm yolları ile ilgili bilgiler verdiler. Başkan Arslan esnafların dile getirdiği sorun ve çözüm yolları ile ilgili olarak gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade etti…

 

“ELAZIĞ TSO ÇALIŞMALARI İŞ DÜNYANINI UMUDU OLDU”

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret ettiler. Başkan Arslan’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür eden esnaflar, yaşamış oldukları sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgi bilgi verdiler. Ürün fiyatlarındaki artışlardan yakınan esnaflar bu durumun kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirttiler. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini de dile getiren esnaflar; il ekonomi ve sanayisi ile istihdamı için bu girişimlerin önemini belirterek, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı bir şans olarak gördüklerini ifade ettiler.       

 

 

“ÇÖZÜM ÜRETME NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

 Esnaf ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan ise yaptığı değerlendirmede ziyaretler sırasında esnaflarla istişarede bulunduklarını belirterek, “Elazığ TSO Yönetim Kurullarındaki arkadaşlarımızla bugün Sanayi Sitemizi ziyaret ettik. Bu vesile ile site esnaflarımızla görüşme fırsatı yakaladık. Esnaflarımıza bize göstermiş oldukları teveccühten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Esnaflarımız ekonomik olarak sıkışık bir dönemde olmamıza karşın ticari faaliyetlerini yürütmeye çalışıyor.  Sanayi Sitesi’nin kronikleşen sorunları bulunuyor. Bu sorunların çözümü noktasında komisyonlarımızın geçmişten bugüne kadar gelen çalışmaları devam etmektedir. Sanayi Sitesi’nin nabzını tutan değerli esnaf büyüklerimizle istişarelerde bulunduk. Esnaf büyüklerimizin site için bazı talepleri vardı. Bu talepleri de kayıt altına aldık. Önümüzdeki günlerde konun muhatabı olanlarla çözüm üretme noktasında çalışmalarımıza iş dünyamız tanıklık edecektir” dedi

 

  “KAPIMIZ BÜTÜN ESNAFLARIMIZA AÇIK

Esnaf ziyaretlerine devam edeceklerini de belirten başkan Arslan, “Esnaflarımızla bir araya geldiğimiz için gerçek manada mutlu oldum. Önümüzdeki günlerde esnaf ziyaretlerimizi arttırarak devam ettireceğiz. Sürekli bir şekilde esnafımızla birlikte olmak ve esnafımızla yol yürümek yönetim şeklimizin vazgeçilmezidir. Bu noktada kapımızın bütün esnaflarımıza açık olduğunu ifade etmek istiyorum.  Esnaf arkadaşlarımız sorunlarının çözümü noktasında oluşturmuş olduğumuz meslek komiteleri ile irtibata geçebilirler. Bizim amacımız bütün sıkıntılara çözüm üretebilmektir” ifadelerini kullandı.

 

 

“AFAKİ FİYAT ARTIŞLARI TİCARETİMİZİ ZORLUYOR”

Esnafların en önemli sorunlarından birinin son zamanlarda artış gösteren ürün fiyatları olduğunu vurgulayan Arslan, “Esnaflarımızın dile getirdiği şikayetlerin başında fiyat artışları geliyor. Ürünlerdeki fiyat artışlarından dolayı tüketiciler ihtiyaçlarını karşılamada imtina ediyor. Esnaflarımızın tedarik ettikleri ürünlerdeki afaki fiyat artışlarından ciddi anlamda şikayette bulunuyorlar.  Ticaret İl Müdürlükleri bütün işletmeleri teftiş ederek, yerinde yapacakları incelemelerle haksız kazanç elde etmek isteyenleri tespit ettiklerinde gerekli işlemleri yapmaktadırlar. Bu denetimler ilimizde yapılmaktadır. Bu noktada hem esnaflarımız hem de tüccarlarımız duyarlı davranarak bize veya Ticaret İl Müdürlüğüne bu gibi durumlar ile ilgili bilgi verirlerse gerekli işlemler yapılacaktır” dedi.

 

“ESNAFLARIMIZIN EN DOĞRU KARARI VERECEĞİNE EMİNİM”

Sanayi Sitesi’nin fiziki şartları ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Başkan Arslan, “Teknoloji ve Sanayi Bakanlığımızın mevcut oto sanayimizin taşınması ile ilgili bir çalışması bulunuyor. Bu noktada bazı esnaflarımız taşınmayı olumlu bulurken bazı esnaflarımız taşınmayı olumsuz bulmaktadır. Esnaflarımızın en doğru kararı vereceğine eminim. Ancak gördüğümüz kadarıyla mevcut koşullar  mobilya ve mermer işi ile ilgilenen işletmelerimizin ihtiyacına cevap verememektedir. Bu sektörlerimiz ile alakalı olarak ihtisas ve imalat sanayi siteleri kurulması noktasında çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde kooperatif başkanımızla ve site başkanımızla istişarelerde bulunacağız. Esnaflarımızın daha iyi fiziki şartlara ulaşabilmesi için çalışacağız. Konu ile alakalı olarak Sayın Valimizle, Sayın Belediye Başkanımızla ve Ticaret İl Müdürlüğü ile ön görüşme yaptık. Odamızın Proje Koordinasyon Merkezi konu ile alakalı olarak çalışmalarını yürütüyor” ifadelerini kullandı.   

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 232 defa okundu.
Ekleme Tarihi :30.9.2018 13:05:55
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.