Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 Ekonominin Yeni Yol Haritası: YEP

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı 2019-2021 dönemi Yeni Ekonomi Programı (YEP) değerlendiren Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan ARSLAN “Dengelenme, disiplin ve değişim kurgusu üzerine oturtulan programı ekonominin yeni yol haritası olarak görüyoruz. Ülkemizin kalkınma ve gelişme rotasından çıkmaması için siyasetin ve ekonominin tüm aktörlerinin YEP’e sadakatle uyması gerekmektedir” dedi.

YEP, DENGE, DİSİPLİN VE DEĞİŞİM ÜZERİNE KURGULANMIŞTIR…

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “YEP, Türkiye’yi 2023’e hazırlayacak gerçekçi bir ufuk çizdi.

Bu program, ekonomimizdeki hassasiyetleri dikkate alan gerçekçi bir yol haritası ortaya koydu. YEP’in piyasayla uyuşan ve piyasaya yön veren nitelikte olmasını, ayrıca iş dünyası için son derece önemli olan enflasyon ve cari açık vurgusunu da içermesini çok anlamlı buluyoruz. Şüphesiz katma değerli büyüme, sürdürülebilir büyümeyi getirecek. Vergi sisteminin daha adil hale getirilmesiyle ilgili hedefler de iş dünyamıza güven kazandıracak. Yeni Ekonomi Programı’nda açıklanan aksiyon planları, reel sektörümüzün yolunu aydınlatacak, yatırımlara istikamet gösterecek niteliktedir. Özellikle YEP ile elde edeceğimiz makro kazanımları, Türkiye’yi sanayide dönüştürecek bir sıçrama tahtası olarak kullanmalıyız. Siyaset kurumu başta olmak üzere kalkınma ve gelişmenin ekosisteminde yer alan tüm aktörlerin gayretini bu yönde kullanması büyük önem taşımaktadır” dedi. 

ŞİMDİ KAMUDA TASARRUF ÖZEL SEKTÖRDE YATIRIM VAKTİ

Ekonominin içeresinde yer alan tüm kesimlerin ve siyasetçilerin, ihracat hedefli, cari açık oluşturmayan, sürdürülebilir bir büyüme modeline ivedi şekilde ihtiyacımız olduğu konusunda hemfikir olduğunu söyleyen Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, “İnanıyoruz ki Yeni Ekonomi Programı’ndaki bağlayıcı hedefler tutturuldukça hem faiz hem enflasyonun aşağı gelmesi hızlanacak. Şimdi özellikle kamuda tasarruf ve özel sektörde yatırım vakti. Kamu maliyesinde 60 milyar liralık tasarrufun bize refah olarak döneceğinden şüphemiz yok. Ekonomik büyümemize hızlı olduğu kadar verimli ve sürdürülebilir kalitede bir motor lazım. Bu da makro hedefler başarıldıkça ortaya çıkacak bir durum. Kamu ve özel sektör şimdi ciddi bir sınavdan geçecek. Biz iş dünyasının çatı örgütü kurumları olarak bu süreci yakından takip edecek ve ülkemizin geleceği açısından tarihi bir süreçten geçtiğimiz bu döneme şahitlik edeceğiz. Umuyoruz ki tüm kesimler ekonominin ayakları yere basan bu yeni yol haritasının önemini benimseyecekledir ” değerlendirmesinde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 154 defa okundu.
Ekleme Tarihi :23.9.2018 21:02:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.