Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ 2. İNŞAAT VE MOBİLYA FUARI BAŞLADI

Start Fuarcılık tarafından ilki geçen yıl düzenlenen “Elazığ İnşaat Mobilya Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarı”nın 2’incisi il protokol üyeleri, STK temsilcileri ve iş dünyasının katılımı ile açıldı. 20-23 Eylül tarihleri arasında açık olacak Fuar’da 110 firma 200 markanın tanıtımını yapıyor…

 

ELAZIĞ ÜRETİM VE İHRACATTA ÖNEMLİ BİR POTANSİYELE SAHİP

Elazığ 2. İnşaat ve Mobilya Fuarının açılış törenine Vali Vekili Mustafa Gül, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ TSO Meclis Başkanı Ahmet Yaşar, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Kamu Kurum ve Kuruluşların Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri, Yerel Yönetimler, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk ve iş dünyası temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, TOBB, Elazığ TSO öncülüğünde KOSGEB ve ilimizdeki STK’lar tarafından desteklenen Fuarın açılış konuşmasında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, ilin üretim ve ihracat anlamındaki potansiyelinin bu tür etkinliklerle ortaya çıktığını söyledi. Arslan yaptığı konuşmada, “İlimiz OSB ve şehrin diğer bölgelerinde Odamız tarafından düzenlenen kapasite raporu sayısı 350 civarında olup, bunlardan 60 firma dünyanın 58 ülkesine doğrudan ihracat yapmaktadır. İnşaat ve mobilya sektöründe ise ilimiz bölgede en önde gelen il konumundadır. Fuar kültürü olarak çok sayıda firmamız ülkemizde ve dünyanın bir çok bölgesinden çeşitli sektörel fuarlara katılarak ilimizi ve üretimimizi temsil etmektedir. İlimizde fuar kültürünün oluşması ve kalıcı bir fuar alanına sahip olunması hususunda gerek iş dünyamızın gerekse sivil toplum kuruluşlarının müşterek bir beklentisi ve talebi bulunmaktatır. Elazığ TSO olarak biz Belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve iş dünyamızın temsilcileriyle birlikte böyle bir oluşumda yer almaya hazırız. Geçen yıla göre katılımcı firma sayısı ve fuar kapalı alan miktarını yüzde yüz büyüten  Elazığ fuarlara hazır olduğunu göstermektedir. Ben bu düşüncelerle destek veren tüm kuruluşlarımıza, fuara katılan firmalarımıza ve fuarcılık firmamıza teşekkür ediyor, bu etkinliğin ilimiz ekonomi ve sanayisine ivme kazandırması dileklerimle hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fuar açılışı protokol konuşmalarının ardından, Fuarda yer alan standlar birbir gezilerek sergilenen ürünler hakkında bilgiler alındı. Başkan Arslan, Fuarda standı olan ilimiz TV kanallarından Kanal 23 ve Fırat TV stüdyolarına da konuk olarak fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 344 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.9.2018 15:57:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.