Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 

ELAZIĞ TSO HAFTA SONU HİZMET VERECEK

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 31 Temmuz 2018 tarihinde süresi dolacak olan Yapılandırma Yasasından Üyelerin istifade edebilmesi için 28 ve 29 Temmuz tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günleri Elazığ TSO’nun açık olacağını açıkladı.

MAĞDURİYET YAŞANMASINI İSTEMİYORUZ…

Başkan Arslan yaptığı açıklamada, “18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı Kanun ile Oda-Borsalara üye aidatı ve munzam aidatı borçları olan üyelerin ilgili yasadan istifade edebilmeleri için Odamız bu hafta sonu da açık tutularak işlem yapmaya devam edecektir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak için son müracaat tarihi, 31 Temmuz 2018 olarak ilan edilmiş olup, son gün yığılmaların önlenmesi için bu hafta sonu yeterli personel ile Odamız işlem yapmaya devam edecektir.

Bu kapsamda geçmiş dönem aidat borçları için gecikme zammı ve faiz alınmaksızın, 31 Temmuz 2018 sonuna kadar borcun tamamı tek seferde ödenebileceği gibi ilk taksidi Temmuz 2018 tarihinden başlamak üzere 6 eşit taksit şeklinde de ödenebilecektir.

Oda aidat borçları kamu alacağı olup, bu borcun silinmesi söz konusu değildir. Çıkarılan yasa ile geçmiş dönemlere ait borcu bulunan üyelere çok önemli bir fırsat tanınmış olup, tüm gecikme faizleri kaldırılmış ve yapılan açıklamalarda bu avantajın son kez verildiği ifade edilmiştir. Bu önemi fırsattan daha fazla üyemizin istifade edebilmesi için Cumartesi ve Pazar günüde Odamız hizmet verecektir” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 214 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.7.2018 16:30:31
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.