Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
 ARSLAN: BÜYÜME RAKAMLARI OLUMSUZ BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKARDI

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan TÜİK tarafından açıklanan 2018 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını değerlendirdi. Arslan “2017’den sonra 2018 yılı ilk çeyrekte de yüzde 7,4 gerçekleşen büyüme ülkemize moral verdi, umut ve güven kaynağı oldu. Büyüme performansımızla, olumsuz beklenti ve tahminleri de Ülkemiz boşa çıkartmıştır” dedi.​

DÜNYAYA ÇOK ÖNEMLİ BİR MESAJ VERİLMİŞTİR…

Elazığ TSO Başkanı Arslan değerlendirmesinde, “2018 yılı ilk çeyreği için açıklanan büyüme rakamlarına baktığımızda Türk reel sektörü ve iş dünyamızın tüm tezviratlara kulağını tıkayarak, ileriye bakmaya ve ülkemizi büyütmeye devam ettiğini görüyoruz.

Bu müthiş performansın arkasında Türk iş dünyası bulunmakta olup, herkes üretici, tüccar ve sanayicilerimizle gurur duymalıdır. Karşımıza çıkarılan her olumsuzluğa, dışarında gelen ekonomik ve siyasal engellere rağmen neler yapabileceğimizi, ne kadar dinamik ve üretken olduğumuzu bir kez daha ispatlamış bulunmaktayız.

Özel sektör-devlet işbirliğiyle tüm engelleri aşabildiğimizi gösterdik ve dünyaya çok güçlü bir mesaj verdik. Hükümetimizin iş âlemiyle istişare ederek hayata geçirdiği finansman, istihdam ve üretimdeki tarihi destekler, Odalarımızın öncülük ettiği TOBB Nefes Kredisi ve Kredi Garanti Fonumuz kanalıyla hayata geçirilmesini sağladığımız 250 milyar liralık reel sektör kredi kefaleti, Ülkemizde çarkların aksamadan dönmesini sağlamıştır.

Türkiye’ye güvenip yatırıma ve üretime devam edenler kazandı, bundan sonrada kazanmaya devam edecektir. Türkiye yüksek büyüme ve güçlü ekonomi ile küresel bir güç olma yolunda yürümeyi istikrarlı bir şekilde sürdürecektir.

Türk iş dünyası olarak daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye için daha çok üretim, yatırım, istihdam ve ihracatla bu büyümeyi devam ettirmeye kararlıyız.

Enflasyonun ve faiz oranlarının tek hanelere çekilmesiyle, bu yüksek büyümenin korunması, orta gelirden üst gelir seviyesine yükselmemiz artık öncelikli hedefimizdir.

Burada iş dünyamızı bir kez daha kutlarken, hükümetimize ve ekonomi yönetimine, iş dünyamızın yanında yer alarak hayata geçirdiği reformlarla bu yüksek büyümeye verdikleri önemli katkı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 228 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.6.2018 13:15:47
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.